Lajme

Putin lavdëron François Fillon, garues për president të Francës


Publikuar më:


I pyetur nga gazetarët në lidhje me primaret në Francë, pas një takimi në Kremlin, presidenti rus vlerësoi se François Fillon, që ka shfaqur qasjen e tij me personalitetin më të fortë të Kremlinit dhe aspiron heqjen e sanksioneve evropiane kundër Rusisë, dallohet qartësisht nga politikanët e planetit.

“Në pamje të parë, ai është i mbyllur, i rezervuar, por pavarësisht mënyrave të tij shumë evropiane, ai ka aftësi për të mbrojtur pikëpamjen e tij. Është një negociator i vështirë, një profesionist i madh”, vijoi Vladimir Putin.

“Kemi punuar bashkë, kur ai ishte në kreun e qeverisë franceze. Kemi zhvilluar shumë takime dhe kemi pasur marrëdhënie shumë të mira”, shtoi presidenti rus, raporton televizioni publik rus.

.

Comments
To Top