Lajme

Publikohet lista e PDK-së: Më shumë se gjysma kandidatë të rinj


Publikuar më:


Partia Demokratike e Kosovës ka publikuar përfundimisht listën e saj zgjedhore të kandidatëve pretendentë për deputetë.

Lista e kandidatëve të Partisë Demokratike të Kosovës për deputetë, sipas këtij subjekti i përfaqëson denjësisht qytetarët e Kosovës, njofton Klan Kosova.

”Është lista e besimit dhe guximit, lista e shpresës dhe përkushtimit, lista e fitores së 6 tetorit me kryeministrin e ardhshëm, Kadri Veseli”, thuhet në kumtesë.

Lista e PDK-së ka 68 kandidatë që garojnë për herë të parë dhe ka mbi 40 kandidatë të moshës së re.

Më poshtë gjeni emrat e pretendentëve të PDK-së për deputetë:

1              Kadri Veseli

2              Hajredin Kuqi

3              Eliza Hoxha

4              Enver Hoxhaj

5              Valon  Murati

6              Besa Ismaili-Ahmeti

7              Memli Krasniqi

8              Bedri Hamza

9              Blerta Deliu-Kodra

10           Uran Ismaili

11           Xhavit Haliti

12           Safete Hadergjonaj

13           Butrint Batalli

14           Bajrush Xhemaili

15           Valdete Idrizi

16           Mërgim Lushtaku

17           Elmi  Reçica

18           Ganimete Musliu

19           Migjen Kelmendi

20           Abelard Tahiri

21           Evgjeni Thaçi-Dragusha

22           Kujtim Gashi

23           Shaqir Totaj

24           Sabiha Shala

25           Idriz Vehapi

26           Fatmir Xhelili

27           Dhurata Hoxha

28           Ramë Buja

29           Andin Hoti

30           Ariana Musliu-Shoshi

31           Ferat Shala

32           Bajram Mulaku

34           Floretë Zejnullahu

34           Hajdar Beqa

35           Sejdi Hoxha

36           Mexhide Mjaku-Topalli

37           Rrustem Mustafa

38           Ramë Vataj

39           Aurora Bakalli

40           Fehmi Mujota

41           Hisen Berisha

42           Luljeta Veselaj-Gutaj

43           Naim Fetahu

44           Arben Bislimi

45           Gentiana Beqa-Ahmeti

46           Raif Qela

47           Izmi  Zeka

48           Elmije Plakiqi

49           Fahri Osmani

50           Kurtan Kajtazi

51           Xhevahire Izmaku

52           Shpetim Zhegrova

53           Fadil Beka

54           Urata  Tahiri

55           Shqiptar Demaqi

56           Isni Kilaj

57           Selvije Halimi

58           Blerim Latifi

59           Bear Berisha

60           Ymran Fusha

61           Fahrush Azemi

62           Fadil Nura

63           Leonora Morina-Bunjaku

64           Rafet Rama

65           Naim Ismajli

66           Gonxhe Qaushi

67           Gani Halilaj

68           Lulzim Shoshi

69           Suzana Gjergji

70           Petrit Hajdari

71           Ilir Kurtishi

72           Erleta Osmani

73           Ramush Agushi

74           Kadri Kryeziu

75           Kosovare Murseli

76           Fitim Selimi

77           Rrahim Terrnava

78           Egzona Bytyqi

79           Valon Grabovci

80           Bahri  Selimi

81           Kaltrina Arifaj

82           Bekim  Azizi

83           Esat  Jusufi

84           Besa Kuqi

85           ISA  AGUSHI

86           Halit Krasniqi

87           Arbresha  Syla

88           Fakir Spahiu

89           Novitet Nezaj

90           Ibadete  Aahmetaj

91           Ramadan  Hoti

92           Shefki  Salihu

93           Merita Makolli

94           Nexhmi Muçiqi

95           Muhamet Gjoka

96           Mirjeta Rrukolli

97           Mustaf Grainca

98           Ismet  Abdullahu

99           Erlira   Mullabazi

100         Florim Kryeziu

101         Halit  Zogaj

102         Riad  Rashiti

103         Hidaim Rama

104         Faik Geci

105         Migjen  Shala

106         Bejtullah Deliu

107         Gazmend Bytyqi

108         Pashk Buzhala

109         Bekim Haxhiu

110         Donjet Bislimi

To Top