Lajme

Publikohen pamje nga arrestimi i xhihadistëve në Moskë (Video)


Publikuar më:


Shërbimi i inteligjencës ruse FSB tha se kishte arrestuar katër persona të dyshuar për planifikim të sulmeve të planifikuara në kryeqytet, gjithashtu u gjetën edhe eksplozivë dhe armë automatike.

Mediat raportojnë se udhëheqësi i shteti islamik në Turqi, ishte krijuesi i këtyre planeve. /Lajmi.net/

.

Comments
To Top