Lajme

Protestuesit thyejnë ndërtesën e ministrisë së drejtësisë


Publikuar më:


pravda

Protestuesit të cilët tregojnë pakënaqësinë e tyre ndaj vendimit të fundit të presidentit Ivanov për të amnistuar politikanët e përfshirë në krimin zgjedhor pas parlamentit dhe thyerjes së zyrës së presidentit, janë drejtuar për tek ministria e drejtësisë duke thyer e shkatëruar katin e parë të ndërtesës.

Nga aty lajmërojnë se po intervenon policia speciale për të larguar protestuesit dhe për të vënë rend e qetësi në ndërtesën e dikasterit të drejtësisë, shkruan zhurnal.mk, përcjell gazetablic.com

Comments
To Top