Lajme

Protesta në Bit Pazar të Shkupit, shqiptarët kërkojnë që mos të torturohen nga maqedonasit


Publikuar më:


kjkj

Sot do të organizohen përsëri protesta në Shkup në afërsi të Bit Pazarit me fillim në ora 14:00. Këto protesta do të organizohen nga shoqata OVL-UÇK, dhe partitë, LR-PDSH dhe RDK

Mbështetje ka dhënë edhe Këshilli Opozitarë si dhe shumë student të rinj që nuk janë të kënaqur me zhvillimet e fundit politike.

Protestat do të mbarojnë para parlamentit të Maqedonisë. Kryetari i LR-PDSH-së, Ziadin Sela, ditë më parë bëri të ditur se protestat organizohen për shkak të diskreditimit të shqiptarëve në Maqedoni gjatë 25 viteve të fundit dhe për këtë shkak shqiptarët kanë më shumë arsye për të protestuar.

Comments
To Top