Lajme

Preteni: Deklarimin e pasurisë e përcakton ligji, s’ka shkelje të privatësisë(VIDEO)


Publikuar më:


hasan_preteni_328267-e1451502709420

Drejtori i Agjencisë Kundër Korrupsion ka deklaruar në emisionin “Euro Tribuna”, në Tribuna Channel, me Menduh Abazin se ligji e përcakton se deklarimi i pasurisë së zyrtarëve publik duhet të ndodh.

Ai ka thënë se ky ligj është në fuqi që nga viti 2006, dhe duhet të zbatohet, pasi është obligim ligjor dhe secili qytetar duhet ta kuptojë se nga ka ardhur pasuria e zyrtarëve.

Preteni, ka pohuar se nëse ka fshehtësi dhe nuk ka transparencë ekziston rreziku që të ketë korrupsion.

Për më shumë ndiqeni video:

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=g_VLubG08Uc?feature=oembed]

Comments
To Top