Lajme

Presidenti Hashim Thaçi anulon udhëtimin drejt Washingtonit


Publikuar më:


Emisari i Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka njoftuar se presidenti, Hashim Thaçi, e ka njoftuar se ka anuluar udhëtimin drejt Washingtonit.

Anulimin e udhëtimit e kanë konfirmuar edhe nga zyra e presidentit, Hashim Thaçi.

Derisa takimi i 27 qershorit do të zhvillohet, dhe delegacionin e Kosovës do ta drejtoj kryeministri, Avdullah Hoti.

To Top