Lajme

President malazez kritikon Serbinë, thotë se po i prish raportet më tërë fqinjët


Publikuar më:


Presidenti i Malit të Zi , Milo Gjukanoviç ka rikonfirmuar që marrëdhëniet me Serbinë për momentin janë të vështira.

Sipas tij Beogradi po prish të gjitha raportet me fqinjët e saj, transmeton Indeksonline.

Gjukanoviç në një televizione të Mali të Zi tha se shteti që ai udhëheq nuk merre vendime anti-serbe por në interes të vendit.

Po ashtu foli edhe për sjelljen e opozitës pro-serbe në Malin e Zi.

“Ata në vend se të marrin pjesë në krijimin e politikës kombëtare, po e luajnë rolin e një pakice të rrezikuar në Malin e Zi dhe vazhdimisht ankohen në Beograd. “, u shprehë ai.

Gjukanoviç beson që qëllimi i opozitës pro-serbe është i qartë, shkatërrimi i shtetit të Malit të Zi./Indeksonline/

To Top