Ferizaj

Prelez, i digjet plantacioni me mollë


Publikuar më:


Të shtunën në fshatin Prelez të Jerlive një person ka raportuar se i është djegur plantacioni me mollë.

“Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se  plantacioni i tij i mbjellur me pemë (molla) me sipërfaqe 3-4 hektarë është përfshirë nga  zjarri”, thuhet në  njoftimin e Policisë së Kosovës.

“Sipas ankuesit nga zjarri i janë dëmtuar rreth 200 trupa te pemëve dhe sistemi i ujitjes në sipërfaqe prej 30 ari. Zjarri është lokalizuar nga njësiti i zjarrfikësve. Rasti nën hetime”.

To Top