Sport

Portugali fiton Evropianin e parë


Publikuar më:


Portugalia e ka shkruar historinë duke e fituar Evropianin e parë ndonjëherë. Ronaldo me shokë e mposhtën në finale Francën me rezultat minimal, 1:0 falë golit të Eder, të shënuar në minutën e 109-të të ndeshjes.

Portugalia e nisi në mënyrën më të keqe ndeshjen, pasi Cristiano Ronaldo u lëndua në minutat e para të ndeshjes, duke lëshuar më pas fushën e lojës.

Ky lëndim i portugezit zbeu shpresat e gjithë tifozëve anembanë botës, por jo edhe lojtarëve në fushë dhe trajnerit Santos që bënë një paraqitje të mrekullueshme edhe pa  lojtarin tre herë  më të mirë në botë.

Comments
To Top