Lajme

Policia konfirmon hedhjen e vajzës nga banesa në ‘Dardani’, gjendja e saj është stabile


Publikuar më:


Kështu së paku deklaroi Agron Borovci, nga policia e Kosovës.

Ai konfirmoi  për lajmi.net se vajza është hedhur nga ballkoni në momentin kur policia ka hyrë për të larguar familjen nga banesa pasi me vendim gjykate, ata duhet ta bënin këtë.

Merret vesh se vajza është  me sindromën Doën dhe dyshohet se nga paniku është hedhur nga banesa, ndonëse policia nuk e konfirmon alibinë me saktësi, pasi dyshon se ajo edhe ka mundur të ketë bërë tentim vetëvrasje.

Aktualisht vajza është shtrirë në QKUk dhe është nën kontrollin e mjekëve.

Ndërkohë, ngjarja ka ndodhur rreth orës 20:45 ndërsa këtë e ka konfirmuar edhe  zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, raporton lajmi.net.

Ajo ka thënë se akoma nuk dihen rrethanat se si ka ndodhur kjo ngjarje derisa sipas saj, Policia po heton për të zbardhur këtë rast.

Ngjarja ka ndodhur tek banesat në lagjen “Dardania” ku sot Policia ka marrë një aksion për lirimin e banesave të uzurpuara nga viti 1999./lajmi.net

Comments
To Top