Lajme

Policia jep detaje për aksidentin në rrugën Prishtinë-Ferizaj, tre persona të lënduar


Publikuar më:


Gjatë ditës së sotme në rrugën Prishtinë-Ferizaj, më saktësisht në dalje të Lipjanit, ka ndodhur një aksident trafiku mes dy automjeteve.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha ka treguar për Indeksonline që në këtë aksident tre persona kanë marrë lëndime të lehta trupore. 

Policia e Kosovës bën apel tek vozitësit që të kenë kujdes gjatë vozitjes dhe t’i respektojnë rregullat e komunikacionit./Indeksonline/

Raporti i plotë nga Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha

“Rreth orës 12:10 në rr. Prishtine -Ferizaj, në dalje për Lipjan është raportuar për një aksident trafiku ku te përfshira kanë qenë 2 automjete. Si pasoje e aksidentit tre persona kanë marr lëndime por jo te natyrës se rendë dhe janë jashtë rrezikut për jetë.

Policia apelon për kujdes gjate vozitjes dhe respektim te rregullave ne  trafik, ne veçanti respektimin e shenjave te kufizimit te shpejtësisë, qe te kemi numër me te vogël te aksidenteve rrugore.

Me respekt

Daut Hoxha

Zëdhënës i PK -së “

To Top