Ferizaj

Policia e Ferizajt kërkon ndihmën e qytetarëve për identifikimin e një personi me aftësi të kufizuara


Publikuar më:


Sot rreth orës 18:00 policia e ka gjetur një person në Ferizaj, në rrugën,,Vëllezërit  Gërvalla”dhe të njëjtin e ka sjellur në stacionin policor ,ku fillimisht nga mjekët është kontrolluar dhe sipas tyre personi është në gjendje të mirë shëndetësore,por ka probleme në të folur dhe nuk është i mundur komunikimi.

I njëjti nuk posedon kurfar dokumenti të identifikimit .

Personi i gjinisë mashkull,rreth 50-55 vjeç,i gjatë rreth 160 cm,flokë të thinjura,sy të kaltër,ka të veshur farmerka të kaltërta,jakne dimri të zezë,xhemper të bardhë dhe këpucë të thella ngjyrë kafe.

Shkresë i bashkangjiten dhe dy foto të personit të humbur.

Apelojmë tek qytetarët që e njohin kët person të lajmërojnë stacionin më të afërt të policisë.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA
To Top