Lajme

Polici shqiptaro-amerikan i NYPD: Nuk jam në Kosovë, por jam me Ramushin (FOTO)


Publikuar më:


Ky nuk është rasti i parë nga policët shqiptarë në radhët e NYPD, që demonstrojnë me simbolet tona kombëtare.

Në korrik të vitit të kaluar ishin tre policë shqiptarë nga uniformat blu që pozuan duke bërë simbolin e shqiptarëve, me pëllëmbat në formë Shqiponje në mes të New Yorkut.

Ata ishin gjatë detyrës veshur me uniformë të Policisë së New Yorkut, kur janë fotografuar dhe të njëjtën fotografi e kanë postuar në rrejetin social Facebook.

Megjithëse, nuk dihej përkatësia e dy të tjerëve, por polici i mesit në atë fotografi është një shqiptar nga Kosova. Ai është A.K, i lindur dhe i rritur në Prishtinë, por që tash jeton në Amerikë.

28 vjeçari së bashku me familje ka emigruar në Amerikë, pak para luftës në Kosovë ndërsa që nga 1 korriku është bërë polic i New Yorkut.

.

Comments
To Top