Sport

Pesë futbollistët që e fituan Topin e Artë pa e merituar


Publikuar më:


Duke parë sezonin e jashtëzakonshëm që pati portugezi, ky trofe mund të konsiderohet i merituar.

Por, në të kaluarën jo rrallë herë ka ndodhur që të diskutohen fituesit e Topit të Artë,  duke kritikuar ‘France Football’ dhe FIFA-në që në vitin 2010 ia dhanë këtë trofe Messit.

‘AS’ ka përzgjedhur pesë fituesit më të përfolur të Topit të Artë.

1 Mathias Sammer 1996

2 Michael Owen 2001

3 Andriy Shevchenko 2004

4 Fabio Cannavaro 2006

5 Lionel Messi 2010

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.

.

Comments
To Top