Lajme

Përsëri protesta në Shkup


Publikuar më:


Revolucioni-Laraman-780x439 (1)

Sot nga ora 18 përsëri do të ketë protesta në Shkup të organizuar nga mbi 90 organizata jo qeveritare të cilët protestojnë kundër vendimit të presidentit Gjorgje Ivanov që të fal politikanët e përfshirë në krim zgjedhor, njofton Telegrafi Maqedoni.

Sot është dita e 13 e protestave të organizuara në Shkup dhe qytete tjera. Ka protestuar edhe Gostivari, nesër pritet të protestoj edhe Tetova. Gjithashtu ka pas edhe protesta shqiptare ku kanë qenë të përfshira subjekte shqiptare

Comments
To Top