Ferizaj

Përmbytet Fushë Kosova, pamje nga droni


Publikuar më:


Të reshurat e mëdha të shiut që ranë gjatë natës së mbrëmshme kanë shkaktuar vërshime në shumë prej komunave të Kosovës.

Gjendje e rëndë paraqitet edhe në Fushë Kosovë ku një lagje e kësaj komune është vërshuar tërësisht nga uji.

Pamjet nga kjo pjesë janë të tmerrshme, ku banorët kanë mbetur të bllokuar dhe tashmë evakuimi i tyre ka filluar me barka.

Më poshtë mund të ndiqni pamjet me dron të filmuara nga Kallxo.com.

To Top