Lajme

Përgatituni, nga nesër borë dhe shumë më ftohtë në Kosovë


Publikuar më:


Nga nesër rikthehet të ftohtit dhe bora në Kosovë.

Sipas Prishtina Weather, gjatë ditëve në vazhdim moti do të vazhdojë të jetë i ftoftë, me vranësira dhe reshje bore.

Temperaturat maksimale do të sillen nga 1 deri në 2 gradë, ndërsa ato minimale priten të arrijnë deri në minus 7 gradë.

Lexoni të plotë njoftimin e Prishtina Weather:

Nga nesër më ftohtë, në mëngjes edhe me reshje të dobëta bore

27.11.2018 – Vorbulla ciklonike nga Atlantiku po kalon mbi rajonin tonë, ku po sjell kohëpaskohe reshje shiu. Ndërsa nga veriu masa të ftohta arktike po shtrihen mbi rajon, ku gjatë natës së sotme, me rënie të temperaturave, reshjet e shiut pritet të shndërrohen në reshjet të dobëta bore që do të vazhdojnë edhe orëve të para të mëngjesit.

Mirëpo reshjet e borës, nuk pritet të zgjasin, sepse me masa të ftohta ajrore, do të shtrihen edhe fusha anticiklonike, që ditën e premte do të favorizojnë edhe kthjellime.

To Top