Lajme

Për shkak të fjalorit, Zeka u përjashtua nga seanca


Publikuar më:


Deputeti nga radhët e Nismës për Kosovën, Milam Zeka është përjashtuar nga salla e Kuvendit të Kosovës ku po mbahej seanca e jashtëzakonshme me kërkesë të Opozitës.


“Ata që mendojnë që ne disa deputetë e kena kthy krytë kah Beogradi, në qoftë se unë e kam kthy krytë kah Beogradi, ju e keni kthy by**ën kah Beogradi”, kjo ishte fjalia për të cilën Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ia ndërpreu fjalën Zekës dhe më pas e përjashtoi nga seanca, njofton Klan Kosova.Seanca e jashtëzakonshme e thirrur nga Opozita, tashmë është ndërprerë.

To Top