Ferizaj

PDK fton diasporën të regjistrohet për të votuar në Zgjedhjet Lokale


Publikuar më:


Deputeti i PDK’së, Elmi Reçica ka ftuar mërgimtarët të regjistrohen për të votuar në Zgjedhjet Lokale të 31 tetorit, shkruan Gazeta Metro.

Reçica ka ftuar të gjithëve të regjistrohenikonform rregullave të parapara nga KQZ’ja.

“Në emër të Departamentit për Diasporë të PDK-së, ju ftoj të gjithëve të regjistroheni konform rregullave të parapara nga KQZ-ja.”, ka shkruar ndër të tjerash Reçica.

Ky është njoftimi i plotë:

Anëtar dhe mbështetës të PDK-së në Diasporë.

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve sot ka filluar regjistrimin e votuesve në diasporë për zgjedhjet lokale. Ky regjistrim do zgjasë deri më 18 gusht. Në emër të Departamentit për Diasporë të PDK-së, ju ftoj të gjithëve të regjistroheni konform rregullave të parapara nga KQZ-ja. Regjistrimi i tillë ju jep të drejtën që përmes votës suaj të ndikoni në fitoren e PDK-së, në shumicën e komunave të Kosovës.

Përherë mirnjohës Diasporës

To Top