Ferizaj

“PDK e ka model Ferizajn, por as Prizreni, as Prishtina, as Mitrovica s’është model i mirë për VV”


Publikuar më:Analistët e Debat Plus kanë analizuar zgjedhjet e ardhshme lokale dhe disa nga kandidaturat e mundshme për kryetar të komunave.

Analisti Imer Mushkolaj ka thënë se “PDK mund ta marr për model Agim Aliun e Ferizajt, por as Prizreni, as Prishtine e as Mitrovica nuk janë model i mirë për Vetëvendosjen. Gjithashtu edhe analisti dhe gazetari Astrit Gashi ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje ka dështuar në Komuna”.

To Top