Lajme

Pas testit të “PISA” për arsimin, i ka disa fjalë edhe Shpend Ahmeti


Publikuar më:


Shpend Ahmeti

Ai  me këtë rast edhe ka ironizuar me nivelin arsimor të krerëve të lartë të vendit, meqë siç thotë Ahmeti, shteti ynë do të duhej të printe me zhvillim.

“Kryeministri Profesor Akademik, Presidenti magjister dhe Doctor Honoris Causa, e Kryetari i Kuvendit magjister dhe student i dalluar i Sheffield. Besa edhe në një nga komunat mesatare kandidati për kryetar Lladrovci doktor shkence i Shkencave Juridike.

Me udhëheqësi me këta tituj sigurisht jemi të paret në Evropë dhe shteti ynë do të duhej të printe me zhvillim”, vlerëson ai.

Tutje Ahmeti thotë se sistemi jonë arsimorështë  i treti për nga fundi në krahasim me 77 shtete tjera.

Vlera këto sipas tij, të kthyera mbrapsht.

“Urgjenca më e madhe reforma në arsim ku rezultatet do ti shohim pas njê dekade përndryshe do të mbesim të izoluar”, përfundon ai./lajmi.net

.

Comments
To Top