Lajme

Pas dy vitesh në burg, lirohet Bajrush Xhemajli


Publikuar më:


Ish-kryetari i Komunës së Ferizajt, Bajrush Xhemajli, është liruar sot nga burgu, pasi ka kryer dënimin dyvjeçar që i ishte caktuar nga gjykata.

Xhemajli ishte dërguar në burg për aksidentin që e kishte shkaktuar në dalje të Prishtinës më 2009, ku si pasojë kishte vdekur i riu Labinot Rrustemi dhe ishin lënduar disa të tjerë.

Comments
To Top