Lajme

Pas dy muajve që kishte marrë lejen e qarkullimit, kosovari pëson aksident


Publikuar më:


Një 18-vjeçar kosovar është përplasur në një pyll më veturën e tij Audi A8. Ai ka pësuar lëndime, së bashku më dy shokët e tij, që ishin në veturë.

Djaloshi 18-vjeçar, me origjinë nga Kosova, nuk është ndonjë vozitës me përvojë. Para dy muajve ai ishte pajisur me lejen e qarkullimit, shkruan blick.ch, transmeton albinfo.ch.

Por, kjo nuk e ndaloi atë që ditën e mërkurë, rreth orës 21: 20, të ngasë veturën e tij Audi A8 me shpejtësi të pakontrolluar nga Wohleni AG për në Bramgarten AG.

Rruga, e cila të dërgon për në pyll, është e ngushtë dhe, siç e përshkruan policia zvicerane, derisa shoferi ka hyrë në një kthesë, ai ka humbur kontrollin.

Vetura përplaset me një pemë të madhe, më ç’rast ai dhe dy shokët e tij të cilët udhëtonin më të kanë mbetur të lënduar dhe janë dërguar për në spital.

Se sa janë të rënda lëndimet e personave, policia nuk jep më shumë detaje. Ajo që dihet është se vetura është e shkatërruar tërësisht.

a3

Comments
To Top