Lajme

Partitë e vogla në Maqedoni nën hijen e ”katërshes së madhe”


Publikuar më:


partite-logot-780x439

Partitë e vogla në Maqedoni nën hijen e ”katërshes së madhe” janë duke u përgatitur për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të dhjetorit, transmeton Telegrafi Maqedoni.

Lidhja Demokratike paralajmëron se do të futen në garë si pjesë e ‘Koalicioni për ndryshime dhe drejtësi’, ku tani për tani ka katër parti politike. Lideri i kësaj partie, Pavle Trajanov thotë për Tv Telma se nuk ka kushte për garë të barabartë në mes të partive të vogla dhe të mëdhaja, duke shtuar se asnjë nga 55 personat e falur nga Ivanovi, të mos jenë bartës të funksioneve shtetërore.

Liljana Popovska nga Ripërtëritja Demokratike e Maqedonisë (RDM) konsideron se janë siguruar kushtet minimale për zgjedhje, por jo edhe kushte perfekte për një garë të barabartë.

 

The post Partitë e vogla në Maqedoni nën hijen e ”katërshes së madhe” appeared first on GazetaBlic.

Comments
To Top