Lajme

Pamje nga sulmi në bazën e Forcave Ajrore në SHBA (Video)


Publikuar më:


shooting-at-lackland-air-force-base-texas_1460129285-8675856

Policia në Teksas ka thënë se dy persona janë vrarë ndërsa dhjetëra të tjerë besojnë se janë plagosur.

Policia dyshon se është qëlluar sulmuesi, por ende nuk është zyrtarë, ndërsa një zëdhënës policor the për AP se kishte të shtëna aktive në Joiunt Base San Antonio.

FBI dhe ushtria tanimë janë në bazën e trajnimit të Forcave Ajrore të SHBA’së në, ndërkaq që zona është evakuuar.

Comments
To Top