Sport

Pacquiao e mbyll karrierën me fitore (Foto)


Publikuar më:


pacquiao

Boksieri filipinas Manny Pacquiao ka fituar kundër Timoti Bradlei me vendim unanim të gjyqtarëve, ndërsa ka konfirmuar më pas se ky është meçi i tij i fundit.

Tre gjyqtarët e takimit i dhanë fitoren filipinasit me rezultat 116-110 në meçin e mbrëmshëm të zhvilluar në Las Vegas, raporton BBC.

“I kam premtuar familjes time se do të pensionohem pas këtij takimi”, ka thënë Pacquiao.

Filipinasi 37 vjeçar, e rrëzoi dy herë Bradlein, në rundin e shtatë dhe të nëntë. Të rikujtojmë se Pacquiao gjatë karrierës së tij 21 vjeçare, kampion bote është shpallur në tetë kategori të ndryshme.

Ai karrierën e mbyll me 58 fitore dhe 6 humbje. /Gazeta Blic/

247200

pac1

ppac2

pac3

Comments
To Top