Lajme

Opozita provon rrëzimin e Qeverisë, nuk ia del


Publikuar më:


Opozita ka dështuar në testin e saj për të parë se sa deputetë janë për të rrëzuar Qeverinë Haradinaj.

Rezoluta e LDK-së dhe VV-së me të vetmen pikë ku kërkohej dorëheqja e qeverisë për t’i hapur rrugë formimit të institucioneve të reja, ka marrë vetëm 36 vota pro.

Në sallë ishin 61 deputetë, ndërsa votuan vetëm 37. Një votë ishte abstenim.

Kryesuesi, Kujtim Shala, tha se votimi ishte jo i vlefshëm dhe ka ndërprerë seancën.

To Top