Lajme

O’Connell i kërkon Qeverisë të debatojë me qytetarët për demarkacionin


Publikuar më:


Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell i ka bere thirrje Qeverisë së Kosovës që të bëjë një debat publik në lidhje me demarkacionin dhe t’u sqarojë qytetarëve me fakte se si u demarkua kufiri me Malin e Zi, raporton KTV .

O’Connell pas takimit me ministrin e Jashtëm Enver Hoxhaj ka thënë se nuk duhet folur ne ajër por duhet shikuar të gjitha faktet.

Ambasadori britanik O’Connell ka theksuar se pavarësisht zhvillimeve Britani e Madhe – BE, Kosova do ta vazhdojë ta ketë përkrahjen nga Londra.

Comments
To Top