Ferizaj

Numër i konsiderueshëm i të lënduarëve nga mjetet piroteknike në Ferizaj


Publikuar më:


Nga pakujdesia e përdorimit të mjeteve piroteknike edhe këtë vit ka të lënduar në Ferizaj. Gjithsej sot janë regjistruar nëntë persona të cilet kanë kërkuar trajtim në Spitalin e Ferizajt. Prej tyre 4 janë nga e njejta familje për shkak se mjetet piroteknike janë kthyer prapa. Një prej të lënduareve ka lënduar fytyrën dhe sytë dhe është dërguar për trajtim në QKUK në Prishtinë. Raporton Ferizajpress.

To Top