Sport

Nuk do ta besoni cila skuadër ishte afër ta transferonte Ibrën në vitin 2002


Publikuar më:


Suedezi që po kalon një sezon të jashtëzakonshëm në Premierligë te Manchester Unitedi, ka qenë afër transferimit në Premierligë në vitin 2002, sa ishte pjesë e të rinjve të Ajaxit në Holandë.

Sunderlandi në vitin 2002 shkruan ‘The Timas’ i ka bërë ofertë Ajaxit mbi 5 milionë funte për Ibrën, por ata kanë refuzuar ta shesin suedezin në cilëndo mënyrë, përcjell lajmi.net.

Ajaxi nga Ibrahimovic kishte hequr dorë dy vite më vonë, duke e shitur te Juventusi.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.

.

Comments
To Top