Lajme

Një tërmet tjetër godet Japoninë


Publikuar më:


japan-earthquake

Një tërmet me magnitudë 6.1 goditi sot zonën verilindore të Japoninsë, raportohet nga Geological Survey në SHBA.

Nuk ka paralajmërim për cunami, apo raporte të menjëhershme për dëme apo viktima.

Një seri tërmetesh të forta goditën jugun e Japonisë në fund të javës së kaluar duke vrarë rreth 50 persona. Të mbijetuarit përballem me mungesat e ushqimit dhe ujit.

USGS tha se tërmeti i së mërkurës e përqendrohej 104 km në lindje juglindje të Sendai, në afërsi të vendit ku goditi një tërmet shkatërrues dhe cunami në mars të vitit 2011.

 

Comments
To Top