Ferizaj

NISMA Socialdemokrate publikon listën zyrtare me emrat e kandidatëve për deputetë


Publikuar më:


NISMA Socialdemokrate, ka publikuar listën me emrat e kandidatëvë për deputetë, për zgjedhjet e 14 shkurtit.

Sipas njoftimit të bërë nga ky subjekt politik, në këtë listë janë gjithsej 110 emra.

Bartës i listës është lideri Fatmir Limaj, pasuar nga Avdyl Krasniqi, Albulena Balaj, Bilall Sherifi e Zarif Berisha.

Ky është njoftimi i bërë i NISMA-s:

Të dashur anëtarë, aktivistë dhe simpatizantëTë nderuar qytetarë,Kjo është Lista zyrtare e kandidatëve për deputetë nga NISMA Socialdemokrate për zgjedhjet e 14 shkurtit.Lista jonë e kandidatëve për deputetë është më e mira që u është ofruar qytetarëve të Kosovës për t’i mbrojtur denjësisht interesat e vendit dhe vlerat tona kombëtare.

Suksesi ynë është vendosmëria jonë dhe objektivi ynë është t’i shërbejmë Kosovës me nder dhe krenari!

Lista e plotë:

Lista e plotë:

Fatmir LIMAJ
Avdyl KRASNIQI
Albulena BALAJ
Bilall SHERIFI
Zafir BERISHA
Arbëreshë KRASNIQI
Enver SOPJANI
Enver HOTI
Mimoza KADRIU
Vesel KRASNIQI
Bekim BRESTOVCI
Merita DERVISHI
Isa MUSLIJI
Mevludin KRASNIQI
Jehona RAFSHI-LUMI
Kadri GERVALLA
Besnik BERISHA
Violeta DEMA
Fazli HOXHA
Çerkin DUKOLLI
Filloreta BYTYQI
Heset SAHITI
Agim ÇAKA
Agnesa HAJREDINI
Fehmi HYSENAJ
Hajdin BERISHA
Valentina ALIAJ
Hysni AHMETI
Banush KICAJ
Valentina BAJRAMI
Mehdi THAQI
Driton ADEMI
Lejla GASHI
Bedri MUHADRI
Fadil OSMANI
Hamide KRASNIQI
Kadri BALAJ
Xhafer BERISHA
Fatime JASIQI
Kajtaz GASHI
Avdi MORINA
Begishe QARRI
Kastriot SYLEJMANI
Beqir VELIU
Shpresa ZEQIRAJ
Mervan REXHEPI
Albert SERMAXHAJ
Mirlinda SADIKU
Aziz THAQI
Manush SHAMOLLI
Fitore RUSHITI
Musë FETAHAJ
Agim KRASNIQI
Hasime DAKA
Faton THAQI
Xhevdet KRASNIQI
Vjosa ISUFI
Rifat RRUSTEMI
Xhemajl HASANI
Arta AXHAMI
Sabri MICAJ
Sherif KRASNIQI
Shukrije BERISHA
Pajtim DURMISHI
Artan HAZIRI
Valdete SADRIJI
Abedin SADRIJAJ
Ilmi TAHIRI
Edona BICI
Mentor TERSHNJAKU
Agim HYSENI
Arbresha RUSHITI
Bekim KOXHA
Fatmir GERDELLAJ
Kenada AVDIJI
Bajram TAHIRI
Muhamet SHALAJ
Mirlinda SELMANI
Afrim TEJECI
Visar FEJZULLAHU
Shpresa SHALCI
Shyqeri PECI
Flamur GODENI
Florida KADRIU
Avni LUBOVCI
Mustafë HOXHA
Adelina XANI-SHABANI
Bekim ZABËRGJA
Sokol BYTYQI
Lumturije KURTISHAJ
Vehbi AVDULLAHAJ
Fitim BERISHA
Shkurte BERISHA
Nehat ADEMI
Bekim RRAHMANI
Besarta KRASNIQI ASLLANI
Veton REXHAJ
Leart BATUSHA
Venera BOGUJEVCI
Endrit SHALA
Naser GASHI
Xhejlane GOVORI
Lutfi GASHI
Adriano NOKAJ
Valon MAZRREKU
Visar ZYMERI
Jenuz BERISHA
Elbasan KAQAMAKU
Sokol KOKOLLARI
Skender REÇICA

To Top