Lajme

Nis evakuimi i 50 mijë gjermanëve për shkak të bombës 1.8 tonëshe


Publikuar më:


Evakuimi ne Gjermani

Më shumë se 50 mijë njerëz po evakuohen sot në qytetin e Augsburgut, deri në çmontimin e bombës, shkruan BBC, transmeton lajmi.net

Ky është evakuimi më i madh në Gjermani, për shkak të një bombe të paeksploduar që nga përfundimi i luftës.

Bomba 1.8 tonëshe ka rënë nga forcat britanike në vitin 1944 dhe është zbuluar gjatë punimeve në qytet.

Policia ende nuk e di se sa kohë do të marr operacioni. /Lajmi.net/

Map

.

Comments
To Top