Lajme

Nikoliq rikandidon për president të Serbisë?


Publikuar më:


Presidenti Serbisë ka kujtuar se sipas Kushtetutës, zgjedhjet presidenciale duhet të përfundojnë një muaj para skadimit të mandatit të presidentit aktual dhe se raundi i pare mund të jetë më 9 prill e ai i dyti më 23 prill, transmeton lajmi.net.

I pyetur nga gazetarët se a do të mbahen në të njëjtën kohë dhe zgjedhjet e parakohshme parlamentare, Nikoliq tha se ai ka besim në qeveri dhe mendon se punët janë duke shkuar mirë.

“Në qoftë se popullit i duket se në parlament janë duke u marrë vendime të këqija, atëherë qeveria duhet të shkojë në zgjedhje të reja”, ka thënë Nikoliq. /Lajmi.net/

 

.

Comments
To Top