Lajme

Nicolas Sarkozy eliminohet nga kandidimi për president të Francës, Fillon favorit


Publikuar më:


Sarkozy dhe Fillon

Sarkozy mori vetëm 22 për qind e votave të të djathtëve, transmeton lajmi.net.

Kandidati deri tash në disfavor, François Fillon, e fiton rundin e parë të zgjedhjeve paraprake me 40 për qind, kurse i dyti doli Alain Juppé me rreth 30%.

Gara e ardhshme do të mbahet ndërmjet Fillon dhe Juppe, në mënyrë që të djathtët të dalin me një kandidat për zgjedhjet presidenciale.

Sarkozy tash do të mbështetë kandidatin, François Fillon. /Lajmi.net/

 

.

Comments
To Top