Sport

Neymar do ta fitojë Topin e Artë’


Publikuar më:


n

Alessandro Del Piero beson se Neymar do ta fitojë Topin e Artë.

Ish sulmuesi i Juventusit, Alessandro Del Piero është i bindur se sulmuesi i Barcelonës, Neymar do ta fitojë Topin e Artë.

Ai tha se Leo Messi dhe Cristiano Ronaldo janë në top formë, por në të ardhmen edhe Neymar do të jetë më i miri në botë.

“Neymar është i ri, ende është lojtar i ri. Messi dhe Ronaldo janë në maje të karrierës së tyre. E ardhmja është para tij dhe ai ka shanse të mira ta fitojë Topin e Artë”, tha Del Piero për Goal.com.
Comments
To Top