Sport

Neymar – Barcelona, e pabesueshme çfarë kanë bërë tifozët


Publikuar më:


neymar1

Më shumë se 60 për qind të tifozëve të skuadrës së Barcelonës dëshirojnë që Neymar të shitet në këtë afat kalimtar veror që hapet me një korrik.

Neymar ka marrë plotë 10 mijë vota për tu larguar nga Barcelona më shumë se çdo lojtarë tjetër i përfshirë në këtë përqindje, transmeton ORAinfo nga Fichajes.net

Skuadra të mëdha si PSG, Real Madrid dhe dy skuadrat nga qyteti i Mançesterit janë të gatshëm të paguajnë klauzolën prej 190 milionë euro të brazilianit dhe t’i ofrojnë një pagë më të lartë se tek skuadra katalonase.

Mund të duket e pabesueshme por në votimin që u hap në internet doli kjo përqindje e lartë por kryesia e Barcelonës nuk e pranon shitjen e tij.

Comments
To Top