Lajme

Nesër sërish #Protestoj në “Zahir Pajaziti”


Publikuar më:


Skandalet e përgjimeve, keqqeverisja dhe korrupsioni dëshmojnë se gjendja e vendit nuk mund të përmirësohet pa përpjekjen e qytetarëve të tij të ndershëm. Kështu thuhet në njoftimin e grupit protestues “#Protestoj”.

Protesta e radhës mbahet nesër (e martë) nga ora 17, në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinës.

Njoftimi:                                                                   

Për të tetën herë vazhdon protesta:

– kundër izolimit

– kundër mendësisë “Pronto”

– kundër korrupsionit dhe krimit institucional

– për dorëheqjen dhe hetimin penal të të përgjuarve

– për shkarkimin e të gjitha bordeve të ndërmarrjeve publike.

 

 

 

Comments
To Top