Ferizaj

Nesër nisë ndërtimi edhe i një shkolle të mesme në Ferizaj


Publikuar më:


Ferizaj.11.10.2018. Nesër në Ferizaj pritet të nisë ndërtimi edhe  i një shkolle të mesme në Ferizaj.

Ndërtimi i kësaj shkolle pritet  që të plotësojë kushte dhe hapësirë  për  përfshirje të nxënësve  në shkolla  të mesme.

Ceremonia e vënies së gurthemelit   organizohet prapa  Gjimnazit “Kuvendi i Arbërit”, e ku pritet të marrin pjesë kryetari i Ferizajt, Agim Aliu  dhe disa zëvendësministra  të Qeverisë së Kosovës.

Ditë më parë në këtë pjesë të qytetit  ka nisur edhe ndërtimi i shkollës së mesme profesionale.

To Top