Lajme

Nëse s’e keni ditur, “tokat tona janë nga Tivari te Pazari i Ri e Nish, nga Nishi në Ohër e deri në Çamëri”


Publikuar më:


Deputeti i Nismës për Kosovën, Zafir Berisha, ka fajësuar Qeverinë për shtyrjen e liberalizimit të vizave për Kosovën.

Në profilin e tij në Facebook, ai ka shkruar si më poshtë:

“Ministrit Çollaku dhe çollakve tjer…

“Qeni i keq ta sjell ujkun në torishtë” thot një fjalë popullore.

Kosova vazhdon të trajtohet si një laborator eksperimental nga evropianët, jo pse vetëm ata dojn, por sepse kemi një qeveri kuisligësh të cilët me marrveshje të dëmshme dhe anti-kushtetuse që i kan bër me Serbin e Malin e Zi i kan hipur në qaf popullit dhe të zgjedhurve të tyre me të pa drejt evropinët të cilët edhe në të kaluarën historike kan bë pazare me tokat tona.

Kushtëzimi për me i falë mbi 8 mij hektar tok Malit Zi për levizje të lirë në Evrop, sa është i padrejtë po aq është jodemokratik si dhe është shkelje kolektive e të drejtave të njeriut për të jetuar i lir në pronat e tyre.

JU edhe mundë ta mbani të burgosur kët popullë siq e keni majtur që nga paslufta por me e bindë që tokën e lar më gjak nga shum breza me ja fal Malit Zi nuk keni me mujt me bindë.E vërtet që në kët vend ka pasur Esad Pash Toptana por ky vend ka pasur edhe Avni Rustema…

Boll më! Tokat tona jan nga Tivari në Pazar të Ri e Nish. Nga Nishi në Ohër e deri në Çamëri”, thotë Berisha.

Comments
To Top