Lajme

Në vend të xhamisë te Ura e Ibrit ndërtohet fushë tenisi, Spahiu kërkon burgosjen e Isa Mustafës


Publikuar më:


“Sot vizitova punimet në Urën e Ibrit dhe pashë se po ndërtohej fusha e tenisit në trollin e Xhamisë së Ibrit, Xhamisë më të vjetër në Mitrovicë, që qëndronte aty me shekuj, të djegur e rrënuar nga forcat serbe në prill 1999”, thotë Spahiu, transmeton lajmi.net.

Sipas tij, kjo është bërë në bazë të marrëveshjes së Brukselit.

“Çdo popull normal për këtë akt do t’i dënonte me burg të përjetshëm Isa Mustafën, Edita Tahirin, Blerim Shalën, Naim Tërrnaven, për tradhti të lartë ndaj atdheut, shkatërrim të kulturës etj”, ka thënë ai në fund. /Lajmi.net/

fushat2 fushat1

Comments
To Top