Lajme

Në Shkup edhe sot pati tërmet


Publikuar më:


Termet, ilustrim

Një tërmet i ri, i përcjellë me buçitje, është regjistruar në Shkup edhe sot në orën 11:50.

Tërmeti është ndjerë në rajonin qendror dhe në periferi dhe raportet se ka qenë me fuqi prej 2,3 ballë sipas shkallës së Rihterit. Epiqendra e tërmetit ka qenë te fshati Haraçinë.

Sot sërish qytetarët të frikuar dolën në rrugë, kurse fëmijët në oborret e shkollave, raportojnë mediet lokale.

Comments
To Top