Lajme

Ndryshon gjithçka, sulmuesi i Stambollit nuk ishte i veshur si Babadimër (Video)


Publikuar më:


Me këtë, kryeministri ka hedhur poshtë raportimet se sulmuesi ka qenë i veshur si Babadimër, derisa në xhirimet e fundit që i kanë publikuar mediat turke ai shihet i veshur më të e zezë, transmeton lajmi.net.

Pasi ka vizituar të plagosurit kryeministri Jildırım në dalje ka bërë edhe një deklaratë në lidhje me ngjarjen.

“Terrori nuk mund të na frikësojë. Nuk mund të na prishë vëllazërinë, unitetin dhe bashkërinë. Terrori nuk mund të në trembë ne, përkundrazi ne e trembim atë”, ka thënë kryeministri turke dhe në vijim ka shtuar: “Dëgjoj sa djathtas sa majtas se personi ka ardhur i veshur si Babadimët dhe ka sulmuar. Një gjë e tillë nuk është e vërtet. Ai ka ardhur i armatosur. Si një terrorist”, ka thënë ai. /Lajmi.net/

 

.

Comments
To Top