Sport

Ndrroi jetë ish futbollisti i Real Madrit


Publikuar më:


real

Ish qendërmbrojtësi i Real Madridit, Pedro De Felipe ka vdekur sot në moshën 71-vjeç.

Pedro De Felipe, ish qendërmbrojtësi i Real Madridit ka vdekur sot në moshën 71-vjeç.

Ai ishte një prej heronjëve të ekipit që ndihmoi gjigantin madrilen të fitojë titullin e gjashtë të kampionit të Evropës më 1966.

Po ashtu, ai fitoi pesë tituj në La Ligë dhe një Kupë, përcjell “Lajmi.net”.

Së bashku me futbollistët e tjerë si Araquistáin, Pachín, Sanchís, Pirri, Amancio dhe Paco Gento, De Felipe ishte anëtar i rëndësishëm i skuadrës që dominoi futbollin spanjoll në dekadën e viteve të 60-ta.

1

 

Comments
To Top