Ferizaj

Ndërron jetë veterani i UÇK-së, Osman Behluli. Kryetari Aliu dhe OVL e UÇK-së ngushëllojnë familjen


Publikuar më:


Ka ndërruar jetë veterani, invalidi i UÇK-së Osman Behluli.

Kryetari i Ferizajt Agim Ali dhe OVL e UÇK-së kanë dërguar telegrame ngushëllimi familjarêve, bashkëluftëtarëve, miqve dhe të njohurve të Osman Behlulit.

TELEGRAM NGUSHËLLIMI

Me pikëllim morëm lajmin për ndarjen e parakohshme nga jeta të veteranit/invalid të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Osman Behluli.

Me këtë rast, i pari i Ferizajt, Agim Aliu, përmes telegramit i shpreh ngushëllime të sinqerta familjes Behluli, bashkëluftëtarëve, miqve e të njohurve të të ndjerit.

“Lajmi për ndarjen e hershme nga jeta të luftëtarit të lirisë, veteranit të UÇK-së, Osman Behluli na pikëlloi pa masë të gjithëve. Vepra e tij e lavdishme për lirinë e truallit stërgjyshor, bashkë me kujtimin e sakrificën e tij, do të mbeten përherë të skalitura në faqet e lirisë së Kosovës. Ngushëllime të sinqerta familjes së respektuar Behluli, bashkëluftëtarëve, miqve e të njohurve të të ndjerit. I qoftë i lehtë dheu i Kosovës” mbyllet telegrami i ngushëllimit.

Njoftimi i OVL e UÇKsë në Ferizaj

Të nderuar bashkëqytetarë, familjarë të Dëshmorëve të Kombit, Invalidë dhe Veteranë të UÇK-së, me pikëllim të thellë Ju njoftojmë se ka ndërruar jetë veterani/invalid i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës – OSMAN BEHLULI.

Me dhembje morrëm lajmin e rëndë për ndarjen e parakohshme nga jeta të bashkëluftëtarit Osman Behluli, ngushëllime gjithë bashkëluftëtarëve, ngushëllime familjes Behluli!

Varrimi i të ndjerit bëhet sot 30.05.2021, në ora 18:30, në varrezat e fshatit Dramjak.

I lehtë të qoftë dheu i Kosovës bashkëluftëtari ynë!

To Top