Sport

Mustafa: Medalja e artë e Majlindës dhuratë për shtetin dhe kombin


Publikuar më:


Kryeministri Isa Mustafa e ka quajtur dhuratë për shtetin dhe për kombin shqiptar në përgjithësi suksesin e jashtëzakonshëm të xhudistes Majlinda Kelmendi.

“Kemi kënaqësinë që të presim sot sportisten Majlinda Kelmendi, që arriti një sukses të jashtëzakonshëm, falë një pune të palodhshme të saj dhe të trajnerit të saj, të një vetmohimi e të një sakrifice që ajo e ka bërë për të arritur deri te ky sukses”, ka thënë ndër të tjera Mustafa.

“Me këtë sukses Majlinda Kelmendi i ka bërë një dhuratë shumë të madhe shtetit dhe kombit, sepse të gjithë shqiptarët i janë gëzuar suksesit të Kelmendit”, ka thënë ai.

Comments
To Top