Lajme

Moti për sot dhe nesër


Publikuar më:


Sipas Institutit Hidrometeorologjik në këto kushte do të mbajë mot me diell dhe vranësira, të cilat ditën e diele vende-vende do të shoqërohen me riga shiu.

Temperatura minimale do të lëvizë ndërmjet 9-11 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 26-28 gradë Celsius.

Shtypja atmosferike do të shënojë ulje të ndjeshme, nën vlerat e normales. Do të fryjë erë nga jugperendimi me shpejtësi deri 9m/s.

Java e ardhshme, kryesisht tri ditët e para të javës. do të ketë kushte tjera meteorologjike, shi, erë dhe ulje të temperaturave në të dy vlerat ekstremale. /Telegrafi

Comments
To Top