Ferizaj

Moti në dy ditët e ardhshme, të shtunën mundësi për reshje shiu e bore


Publikuar më:


Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë dy ditëve të ardhshme pritet të kemi mot të vranët dhe me reshje shiu, madje diku edhe me reshje bore.Sipas njoftimit të IHK-së, temperaturat do lëvizin nga -2 gradë celsius ajo minimale deri në 10 gradë celsius ajo maksimale.

“Moti për dy ditë 16-17.04.2021

Të premten do të mbajë mot kryesisht i vranët. Ndërsa të shtunën parashihen të ketë reshje shiu dhe vende-vende kushte për reshje bore. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 2-10 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë kryesisht nga verilindje 1-5 m/s,” thuhet në njoftim.

To Top