Lajme

Moska: Situata në Siri po përkeqësohet, fajin e kanë amerikanët


Publikuar më:


“Situata në Siri po përkeqësohet”, deklaroi shefi i qendrës ruse të koordinimit në Siri, Vladimir Savtchenko.

“Kjo vihet re më shumë në provincat e Alepos dhe Hamanit, ku regjimente të opozitës përfitojnë nga armëpushimi për t’u riorganizuar dhe për të mbushur stoqet me municione dhe armatime dhe po përgatiten për të filluar një ofensivë për të marrë territore të reja”, theksoi ai.

Comments
To Top